Güzel ve bakımlı olmanın 4 temel sırrı


Kadınlar her daim güzel olmak ister, güzelliğin sırlarının da bakımda saklı olduğunu bilmiyorlar elbet...

Sevgili hanımlar, işte size daha da güzel omlanız için 4 önemli güzellik sırrı!


1. Bebeksi bir cilt:

Bakımlı ve sağlıklı olan cilt ışıldar. Parlaklığını yitiren cildinizin kaybettiği nemi tekrar kazanmasını istiyorsanız mutlaka yüksek koruma faktörü içeren, iyi bir nemlendirici kullanmalısınız. Ayrıca makyaj sonrasında cildinizi temizlemeyi de kesinlikle unutmamalısınız.

2. Parlak saçlar:

Yağlı saçlarınız varsa, PH değeri yüksek olan, hafif şampuanları tercih edin. İyi şampuan, bol köpüren şampuan demek değildir; hatta aksi geçerlidir. Saçınıza uygun şampuan seçimi önemlidir! Fön makinasıyla kurutmadan önce de mutlaka bir parça bakım kremi sürün; böylece fönün saçınıza verdiği olumsuz etkilerden korunmuş olursunuz.

3. Bakımlı tırnaklar:

Haftada bir manikür-pediküre gidemiyorsanız, tırnaklarınızı sık sık kesmeye, köklerinde beliren fazla derileri bir çubuk yardımıyla geriye itmeye, koyu renkli oje sürmeye ve el-ayak derinizi nemsiz bırakmamaya özen gösterin.

4. Yay gibi kaşlar:

Kalın ve düzensiz kaşlar sizi bakımsız gösterecektir. Yüz ifadenizi en çok değiştiren kaşlarınızdır. Eğer yanlış alıp, kaş şeklinizi bozduysanız üzülmeyin… Kaş renginize uyan bir kalem yardımıyla ufak sorunları gizleyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli unsur, kaşlarınızı boyarken doğallıktan uzaklaşmamak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder