Fondöten nasıl kullanılır?


Yüzdeki lekeleri kapatmak ve cildin aynı renkte olması için kullandığınız fondöteni mutlaka kurallarına uygun ve az miktarda kullanmalısınız. Fondöten kullanırken dikkat etmeniz gereken hususlar bu makalemizde…

Fondöten yüze nasıl sürülmeli?

Krem ya da sıvı fondötenleri yüzünüze daha ince ve düzgün bir tabaka halinde sürebilmek için, önce elinizin içinde yumuşatabilirsiniz. Yumuşattıktan sonra ise bundan burnunuza, yanaklarınıza, çenenize ve alnınıza birer nokta kondurun. Çubuk halinde bir krem kullanıyorsanız bu saydığımız yerlere bununla küçük birer çizgi çizin. Fondöteni parmak uçlarınıza daireler çizerek güzelce yayınız.


- Çenede; yukarıya, dışa doğru.

- Yanaklarda; dışarıya doğru.

- Alnınızda; bir yandan öbür yana.

- Burunda; aşağıya, burun ucunun altına.

- Göz etrafında; daire halinde gözkapaklarına doğru iyice yayın. Fondöteni boynunuza sürmenize gerek yok. Ancak boyun ile yüzünüz arasındaki geçişin sert olmaması için bu bölgeye biraz daha özen göstermelisiniz. Ayrıca fondöteni sürdükten sonra yüzünüzde sünger dolaştırıp fazlalıkları almayı unutmayın.

Fondötenin ömrü ne kadardır?

Bir fondötenin ömrü, açılmadan 1-1,5 sene, açıldıktan sonra ise 5-6 aydır. Pudra fondötenler, akıcı kıvamlılara kıyasla daha uzun ömürlüdür. 1 yıl kullanılabilirler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder