Fransız manikürü nasıl yapılırFransız manikürünün nasıl yapılır? İpuçları, öneriler, Fransız manikürü hakkında merak ettiğiniz her yönünü bulacağınız yazımıza geçmeden önce sizlerle paylaştığımız tırnak modası ve tırnak bakımına ait bilgilerinizi tazeleyelim. Fransız manikürünü yapmanın en önemli nedeni bakımlı kadın olmaktan geçer. Bakımlı kadın kokusuyla, saçlarıyla, cildiyle, giyimiyle ve en önemlisi el ve ayak bakımı tırnaklarıyla sahip olabilir.

1. Ojeden önce ellerinizi hazırlamalısınız.
Yapmanız gereken, öncellikle ellerinizi masaj yaparak ve peeling sürerek yumuşatın. Ardından bol su ile yıkayın ve kurulayın. Çatlamış ve kurumuş ellerin sebeplerinden biri iyi kurulamamaktır.
2. Uygun uzunlukta tırnakları kesmek ve manikürleşmek gerekir. Eğer kırılmaya meyilliyse ön kısmını düz ve yanları kıvrımlı kesin. Tırnak üzerinde kolayca kayan bir törpü seçin.
3. Ellerinizi badem yağıyla kaplayın ve ılık bir havluya sararak 15 dakika bekletin. Ardından kütikülleri ve gereksiz deri parçalarını temizleyin. Ellerinizi ılık suyla durulayın ve iyice kurulayın.
4. Tırnaklara ilk olarak açık beyaza yakın şeffaf bir ton sürün. Bir kaç dakikada kuruyan bu oje tırnaklarınızı güçlendirecektir.
5. Tırnak kıvrımına uygun olarak uçlarını beyaza boyayın. Beyaz kısmın kalınlığı tamamen kendi zevkinize kalmıştır. Bazı manikür setlerinde bulunan bantları kullanabilirsiniz. Tamamen kuruması için bir süre bekleyin.
6. Deniz kabuğu pembesi veya çok açık beyaz renk ojesi en üst katmak olarak uygulayın. Tırnaklarınız kuruduktan sonra daha fazla parlaması isterseniz parlatıcı da sürebilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder